Takto to začalo

Začalo to dávno, najskôr stanovaním, potom vandrovaním v našom prvom „obytnom“ aute – VW Tourane, prispôsobenom na spanie vybratím zadných sedadiel a vyrobením drevotrieskovej postele, vybavenom karimatkami, debničkami, plynovým varičom, strešným boxom a nosičom na bicykle na ťažnom zariadení. Spalo s v tom síce super, ale do dažďa to rozhodne nebolo to pravé orechové 😉.

Potom prišla pandémia a naše rozhodnutie – postavíme si vlastnú obytnú dodávku, veď celý svet sa zbláznil do kempovania a inšpirácií bol plný internet.

Od myšlienky, cez kúpu ojazdenej sanitky dopravnej zdravotnej služby, jej prestavbu, vybavenia hŕby papierov a povolení, až ku vysnívanému dňu, keď sme stáli pred vlastnoručne prerobenou vanderkárou a v ruke držali novučký technický preukaz, ktorým sa z nej stal obytný automobil, prešiel takmer presne rok a my sme sa ako malí tešili na nové dobrodružstvá.

Naše sny a predstavy sa naplnili do bodky. Túžba po nezávislosti pri cestovaní, slobode a dobrodružstve bola zavŕšená. Prvé skúšobné jazdy, výlety, západy a východy slnka, úpravy a vylepšenia vanderkáry, proste raj na zemi.

Takých, ako sme my, túžiacich po spoznávaní blízkych i vzdialených destinácií, po čistej prírode a uvedomujúcich si jej vzácnosť a pominuteľnosť, je veľa. Ak máte rovnaký pohľad na svet, pridajte sa k nám. Ponúkame vám nezabudnuteľné zážitky, neopakovateľné chvíle a množstvo spomienok, ktoré časom nevyblednú 😊.

Miro a Lucia